menusearch
hosseinzaderice.ir

برنج شیرودی

یکشنبه بیست و یکم دی ۹۹
(0)
(0)
برنج شیرودی

برنج شیرودی حسین زاده

این برنج از برنج های پرمحصول گلستان و جزو برنج های سرد می باشد و شهر های بندر ترکمن کردکوی زاغمرز معدن برنج شیرودی می باشند. در تاریخ ۱۳۷۵ توسط سازمان تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر استان مازندران بعد از اصلاح ژنتیکی , چندین نمونه دیگر را در معرض آزمایش قرار دادند. این برنج ها نقاط قوتی دارند مانند ارتفاع مناسب زودرسی ریزش و ورس تعداد بیشتر دانه در یک خوشه و تعداد بیشتر خوشه ها در یک ریشه نیز مقایسه شدند.
نتیجه تحقیق و آزمایش این بود که قلم شیرودی نسبت به دیگر بذر های آزمایشی از میزان بهره وری بیشتری برخوردار بوده و نسبت به افات و کیفیت آب و خاک مقاومت بیشتری از خود نشان داده.همچنین این برنج نسبت به بیماریهای بلاست مقاوم و بیماری شیت بلاست نیمه حساس و آفت کرم ساقه خوار مقاوم است. پس از پخت نمونه ای از محصول شیرودی پی بردیم که کیفیت پخت در حد مطلوب قرادارد.
قلم شیرودی از نظر شکلی و ظاهری بسیار شبیه به برنج طارم می باشد و هنگام خرید برنج طارم اگر در زمینه خرید برنج مهارت نداشته باشید.بسیاری از افراد سود جو برای سود بیشتر, برنج شیرودی را در آن ترکیب خواهند کرد, ولی در نظر داشته باشید که برنج شیرودی عطر و بوی برنج طارم و هاشمی را ندارد. همچنین موارد مصرف این برنج در مراسم های بزرگ مراسم های مذهبی و غذاهای مانند شله زرد و حلیم و آش و غذا های مشابه پیشنهاد می شود. این نوع برنج به خاطر پرمحصول بودن و عطر و بوی کمتر از قیمت بسیار مناسب تری برخوردار است.

 

برنج شیرودی حسین زاده

ویژگی ظاهری برنج شیرودی

برنج شیرودی حسین زاده از نظر ظاهری کشیده و بلند (قلمی) می باشند و از نظر تشابه بسیار به طارم نزدیک می باشد.

  • طول دانه برنج آن در حالت خام ۸ میلیمتر
  • عرض دانه برنج در حالت خام ۲ میلیمتر

خرید برنج شیرودی

برنج شیرودی حسین زاده در رده برنج پرمحصول و رده ماندگاری بعد از پخت مطلوب قرار می گیرد. خصوصیات عطر، طعم و هضم مناسب تری نسبت به سایر برنج پر محصول دارد ولی از برنج بومی و کیفی پایین تر می باشد.

خرید برنج شیرودی با قیمت مناسب و کیفیت عالی را از شالیکوبی حسین زاده تهیه نمایید.

 

 

 

گالری تصاویر محصول
 برنج کیلویی جواهری قلم بلند شیرودی حسین زاده
 برنج شیرودی حسین زاده
تصاویر
بیشتر
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

1 نظر
instagram
تمامی خدمات و محصولات این سایت، مربوط به شالیکوبی حسین زاده میباشد حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.